Allah'ın Misafirlerine Hizmet Bizim İçin Şereftir ..!

17 OCAK 2023 Kudus Baglantılı Umre Turu

KUDÜS BAĞLANTILI UMRE  TURU

17 OCAK 2023 UÇUŞLU

KUDÜS BAĞLANTILI UMRE TURU

 

KUDÜS BAĞLANTILI UMRE TUR PROGRAMI

 

ÖNEMLİ BİLGİLER   (BU BÖLÜM KUDÜS İÇİN GEÇERLİDİR.


1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisi turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
3 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
4 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Kudüs Turlarında 20 Gün öncesinden kaydınızı ve vize başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak aksaklıklarda şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
5 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
6 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 

. 30ENSAR  NM: 0

UÇUŞ BİLGİLERİ

RJ166

17 Ocak

ISTAMM

 

14:05

15:25

RJ722

21 Ocak

AMMMED

 

01:05

02:55

RJ703

03 Şubat

JEDAMM

 

13:50

16:00

RJ167

03 Şubat

AMMIST

 

17:00

19:35

 


  KUDÜS TURU PROGRAMI
 

KUDÜS – MESCİD-İ AKSA

1.Gün : Öğle saat 11:00  İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar terminali tur yetkilisi ile buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Amman'a uçuş. Saat 14:05 de Amman'a varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Yerleşiyoruz. 2 saatlik bir yolculuk sonunda Kudüs 'deki Otelimize yerleşiyoruz. Biraz istiraatten sonra Mescid-i Aksa Camiinde Yatsı Namazını kılman için grupla beraber Hareket ediyoruz.

2.Gün :  Dünya'nın en eski yerleşim merkezlerinden bir liman şehri olup  Yunus ve  Süleyman Peygamberlerin  hikâyeleri ile meșhur Yafa Şehir gezisi; 1812 tarihinde yapılmış Yafa' nın ortasında yükselen Mahmut paşa camii ve Mahmudiye külliyesi, 1900 tarihli Cennet mekan Sultan 2. Abdülhamidin saltanatının 25. yılında yapılmış saat kulesi ve Çeşmesi. eski Yafa'nın kalbine vurulmuş bir mühür olarak sahibini bekliyor.

Yafa'da 1798'de Fransızlarla yapılan savaştan kalma Osmanlı topunu ziyaretin ardından Kudüs’e hareket. Zeytin Dağı’ndan Kudüs-ü Şerif’i temaşa ve bilgilendirme. Ardından Hendek Savaşı’nın stratejisti ve Peygamber Hurması Acve’nin Efendimiz eliyle dikilmesi olayının kahramanı büyük sahabe Selman-ı Faris-i Hazretlerinin kabrini ziyaretten sonra, Tabii’nin büyüklerinden büyük alim Hasan Basri Hazretlerinin dahi evlilik teklifini ”Bir yürekte iki sevgi olur mu? Ben Rabb’imin aşkıyla yanarken seni nereye koyayım” diyerek reddeden büyük Allah dostu, annemiz, hanım evliyaların piri, adına kitapların yazılıp, filmlerin yapıldığı, halkımızın kız evlatlarına ismini verdiği Rabia’tul Adeviyye Hazretlerinin makamını ziyaret. 

Davud (as) makamını ziyaret. Peygamberler Şehri EL HALİL’e hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilür’rahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (cümlesine selam olsun) Peygamberlerin huzuruna kabul ve makamlarını ziyaretten sonra kıymetli peygamber zevceleri Hz. Sara ve Hz. Refika annelerimizin kabirlerinin ziyaret edilmesinin akabinde Kudüs-ü Şerif’e dönüş yolumuz üzerinde Rabb’imizin apaçık mucizelerinden biri olarak babasız dünyaya gelen, daha henüz kundakta iken konuşan, mucizeleri anlatmakla bitmeyecek Ruhullah Hz. İsa (a.s) efendimizin doğduğu BEYT’ül LAHM şehrini ziyaret ederek dünyaya geldiği mekanı, Doğuş Kilisesi ve önemli merkezleri ziyaretin ardından Hz.Ömer Camii’nin görülmesi. Otelimize geçiyoruz, akşam yemeği ve otelde konaklama.

3.Gün : Cuma Tam Gün Kudüs-ü Şerif programımızı Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı ile başlatıyoruz. Sabah saat 06.30-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’de Eski Kudüs içerisinde yer alan tarihi ve kültürel mekanların ziyaretinin ardından Çile yolundan geçerek tarihi Kıyamet Kilisesi ve Hz.Ömer Camii’ni kapsamlı bir ziyarette bulunuyoruz.

 Programımızın en önemli bölümü olan Mescid-i Aksa’daki Cuma namazımızı eda ettikten sonra Mescid-i Aksa içerisinde bilgilendirme sohbetimiz başlıyor. Akabinde Kubbet’t-üs-Sahra ve Mi’rac’ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Burak (Ağlama) Duvarı’na giderek mekanın içeriği hakkında bilgilendirmeden sonra arda kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında serbest gezinti yapıyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve Mescid-i Aksa’daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

4.Gün : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltının ardından Eriha şehrinin gezilmesi, tecrübe dağı ve öğlen yemeğinin ardından dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı Lut Gölü’nün (Ölü Deniz) görülmesi.

Ürdün’e hareket. Ürdün vadisinde şehit olan Aşere-i Mübeşşere’den Ebu Ubeyde Bin Cerrah ve Sahabenin ileri gelenlerinden Muaz Bin Cebel (r.a.) Kabr-i şeriflerini ziyaret.
Sahabe Dırer Bin Ezher kabrini ziyaret, Ebu Ubeyde Bin Cerrah (Cennetle Müjdelenen sahabe) kabrini ziyaret.
Eyke vadisinde Hz Şuayb Türbesi ve camii, Salt Türk şehitliği gezisi. Amman’da bulunan Havalimanına transfer.
Check in ve pasaport işlemlerinin ardından 00:55 Cidde'ye uçuş.  Saat 03:15 da Cidde’ye varış:

Programın bundan sonrası 11 Gece Mekke-i Mükerreme  ile 3 Gece Medine-i Münevvere olarak icra edilecektir.

Pasaport işlemlerinin ardından Mekke’ye doğru hareket ediyoruz.

MEKKE-İ MÜKERREME

5.Gün : (Amman Havalimanında ihram’a girilir. Burada 2 rekat ihram namazı kılınır, umreye niyet edilip, telbiye getirilir ve ihram yasakları başlamış olur. Mikat mahallinden ileriye Umreye niyet edilmeden geçmek yasaktır. Hanımlar; özel hallerinde olsalar dahi niyet ederek geçmek zorundadır. Niyet etmeden geçmenin cezası Mekke-i Mükerreme’de Harem sınırları içerisinde kurban kesmektir. Hanımlar özel hallerinin bitiminden sonra umrelerini yaparlar.  1,5 saatlik bir yolculuk sonunda Mekke’ye varış, Otele yerleşme ve Görevlimiz eşliğinde umre ibadeti yapılır. Umre, Tavaf ve Say’i yapıldıktan sonra erkekler saçlarının tamamından bir tırnak boyu tıraş ederek ihramdan çıkarlar. Hanımlar ise saçlarının ucundan bir parmak boğumu keserler ve ihramdan çıkmış olurlar.

6. Gün :   Kahvaltı, Öğle kumanyası,  akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Tüm vakit namazlarımızı Kabe’de kılacağız inşallah.  İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

7.Gün  :  Kahvaltı, Öğle kumanyası, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Tüm vakit namazlarımızı Kabe’de kılacağız inşallah.  İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

8.Gün : Sabah namazı ve erken kahvaltının ardından otel lobisinde buluşma ve panoramik ziyaretler için hareket. Mekke civarında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina,

Şeytan Taşlama mahalleri, Nur Dağı, Cennetül-Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ziyaret turu. Günün geri kalan bölümü ibadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Tüm vakit namazlarımızı Kabe’de kılacağız inşallah.

9.Gün : Kahvaltı, Öğle kumanyası, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Tüm vakit namazlarımızı Kabe’de kılacağız inşallah.  İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

10.Gün  : Kahvaltı, Öğle kumanyası,  akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Tüm vakit namazlarımızı Kabe’de kılacağız inşallah.  İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

11.Gün : Misafirlerimiz için 2. Umre yapmak için, hocalarımız eşliğinde Cürane Umresi Niyet ettikten sonra Leybeyt dualarıyla Kabe’ye gelinerek tekrar umre yaptırılır.

12. Gün : Kahvaltı, Öğle kumanyası, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Tüm vakit namazlarımızı Kabe’de kılacağız inşallah.  İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün

13.Gün  : Misafirlerimiz için 3. Umre yapmak için, hocalarımız eşliğinde deve çiftliği – çölde kumlara ayakbasma. Hudeybiye ve Umresi Niyet ettikten sonra Leybeyt dualarıyla Kabe’ye gelinerek tekrar umre yaptırılır.

14. Gün : Kahvaltı, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün. Tüm vakit namazlarımızı Kabe’de kılacağız inşallah.

15. Gün : Sabah Namazını kılma Kabe-i Şerifle ile vedalaşma, ardından otelde kahvaltı sonrasında ,lobiye eşyaları bırakma, Medine’ye hareket. 

 

MEDİNE-İ MÜNEVVERE
 

15.Gün :  Medine’ye yaklaşık 5 saatlik bir otobüs yolculuğu sonra Medine’ye varış ve Medine Oteline yerleşim, Akşam Yemeği ve Yatsı Namazı için  Mescid-i Nebevi’ye gidiş, toplu olarak Peygamber Efendimizi (S.A.V.) ilk ziyaret ve selamlama.

16.Gün : Sabah namazını müteakip kahvaltı ardından otel lobisinde buluşma ve panoramik ziyaretler için hareket. Vakit namazlarını Mescid-i Nebevide kılacağız.Ehli Beyt-i Rasülüllah’ın ve binlerce sahabi’nin bulunduğu Cennet-ül Baki kabristan’ını ziyaret. Yakın çevre mescidleri (Hz. Ali Mescidi, Hz. Ebubekir Mescidi, Mescid-i Gamame {Bulut Mescidi}, Hz. Ömer Mescidi) ziyareti.  Otele yerleşim, verilecek saatte Mescid-i Nebevi’ye gidiş, toplu olarak Peygamber Efendimizi (S.A.V.) ilk ziyaret ve selamlama. Ehli Beyt-i Rasülüllah’ın ve binlerce sahabi’nin bulunduğu Cennet-ül Baki kabristan’ını ziyaret.

17. Gün : Sabah namazını müteakip kahvaltı ardından otel lobisinde buluşma ve panoramik ziyaretler için hareket. Medine civarında bulunan Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi, Günün geri kalan bölümü serbest.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

18.Gün :  Otelden eşyaları 00:30 eşyaları lobiye indirme ve Medine’ye veda.

Medine’den Amman’a RJ 703 sefer sayılı uçak 06:40’da kalkıyor. Amman’a varış 07:30 , Amman’dan RJ 167 sefer sayılı uçak İstanbul’a 09:00’de uçuyor, İstanbul’a varış 13:05 olarak planlanmıştır.

Diğer bir turumuzla buluşmak üzere.

Önemli Not; Rehberimiz acentamızın onayı ile  gün kaybı olmadan programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler ( KUDÜS)

 • Ürdün Hava Yolları ile ekonomik sınıfı tarifeli bileti ücreti.
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • Kudüs - 3 veya 4* otellerde 3 Gece Konaklama
 • Yemekler : 3 adet Akşam yemeği 3 adet kahvaltı alınacaktır
 • Sabah kahvaltıları ve Akşam yemekleri
 • (Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler fiyata dahil değildir..)
 • (Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş fiyata dahil değildir..)
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Vize ve Teminat Ücreti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Programda yer alan tüm geziler ve transferleri

PROGRAMLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER (UMRE)

 • Ürdün Hava Yolları ile ekonomik sınıfı tarifeli bileti ücreti.
 • Belirtilen otellerde belirtilen Program içeriğinde konaklama.
 • Mekke-Medine/Medine-Mekke arası klimalı otobüslerle transfer.
 • Konaklama yapılan otellerde alınacak set menü kahvaltı ve akşam yemeği
 • Programda belirtilen Medine ve Mekke’de yer alan panoramik ziyaret yerleri gezileri,
 • Seyahat boyunca dini ve idari rehberlik hizmetleri,
 • Her yolcuya şirketimiz logolu seyahat çantası, omuz çantası, terlik çantası
 • Umre rehber kitapçığı, Umre Yolcusu rehberi, valiz etiketi
 • Her yolcuya 5 litrelik dolu zemzem bidonu (Suudi Arabistan’da dönüşte Havalimanında teslim edilir),
 • Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türsab’a ödenecek harçlar,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Umre vizesinin alınması ve takibi
 • Suudi Arabistan’da resmi makamlara yapılacak ödemeler.

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki belirtilmeyen içecekler
 • Programa dahil olan geziler harici ilave gezi ve Umreler (Pakete dahil olan gezilerde 3 adet Umre yapılmaktadır,
 • 150 TL yurt dışı çıkış fonu 
 • Bedelin her bir yolcu için peşinen ödenmesi gerekmektedir.)
 • Bireysel transferler ve özel araç transferleri fiyatlara dâhil değildir.
 • Pasaport çıkartma masrafları.

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar; Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri değiştirme / iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 
 Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 
Pasaportunuzu havalimanına gelirken  unutmayınız ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz.
 
Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.
 
Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
 
Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Rahat tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
 
Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
 
Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
 
Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
 
Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişibaşı ortalama toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
 
Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz. Açtırmak için Gsm şirketinize Uluslararası Dolaşıma (Roaming) açtırmak istediğinizi belirtiniz.
(Tüm operatörler için gecerlidir.Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 
Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.
 
Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 
Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
 
Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.
 
Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve acentemizden temin edilecek vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri içinde vize liste vize alınmaktadır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuyaaittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 


Tura Başlarken;
Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Kudüs Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.
 
YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.
 
BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Dönüş uçak biletinizi seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurunuz.
 
PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.
 
PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza USD almanız önerilir Yerel para birimi İsrail Şekeli’dir. (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir) İsrail genel olarak pahalı bir ülkedir.
 
İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.
 
KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.
 
SAĞLIK: İsrail’de Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıcahttp://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.
 
ELEKTRİK: Tur esnasında gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.
 
YOLCULUK SÜRESİNCE: Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz. Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
 
Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.
* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no : 0097225910555
* T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097235241101

 

Kudüs 'ü Keşfedin.