Ürdün Kudüs Turu ( 6 Gece 7gün)

1,090 $

_mctturdetaylari

Uçuş Bilgileri
Tur No İstanbul- Amman Amman-Kudüs Amman-İstanbul
305 14 Mart 2022 17 Mart 2022 20 Mart 2022
Fiyat Bilgileri (USD)
Tur No 2 Kişilik Odada Tek Kişilik Oda Farkı 0-2 Yaş 2-6 Yaş 6-12 Yaş
501 1090 150 150 890 990

 

ÜRDÜN VE KUDÜS TURU (6 GECE 7 GÜN)

 

3 GECE 4 GÜN / ÜRDÜN TURU

3 GECE 4 GÜN / KUDÜS TURU

 

1,GÜN (PASZARTESİ) İSTANBUL AMMAN 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra saat 11:30’da buluşacağız. Royal jordanian havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından RJ 166 sefer sayılı uçuş ile saat 13:35’de Ortadoğu’nun kalbi Ürdün’e doğru hareket edeceğiz. Yerel saat ile 15:50’de Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanına varış. Ülkeye giriş işlemlerinin tamamlanmasının ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile Ashab-ı Kehf mağarasına doğru yola çıkacağız. Ashab-ı Kehf mağarasını ziyaretimizin ardından Amman’da konaklama yapacağımız otelimize transferimiz sağlanacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

2, GÜN (SALI)   AMMAN PETRA  WADİ RUM

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Nebatiler’in kayıp kenti, UNESCO korumasında olan, Dünya’nın en eski şehirlerinden ve 7 harikasından biri olarak sayılan takribi 400 km mesafede olan ve 4 saat sürecek olan Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Kayalara oyulmuş yapılarıyla dikkat çeken ve binlerce yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapan bu Antik kent sizleri kendine hayran bırakacak. Kızıl renkteki kayaların arasından kumlarla uzanan dar bir geçitten ilerleyerek, yaklaşık 1,5 km lik yolun sonunda tüm ihtişamı ile Petra karşımıza çıkacak. Petra’da göreceğimiz yerler arasında ünlü Al Khazneh (Hazine), Ad-Deir Manastırı, Qasr el-Bint Tapınağı, Aaron’un Mezarı, Royal Tombs Kraliyet Mezarları, kanyon içerisindeki kaya mezarları, amfi tiyatro ve Petra Arkeoloji Müzesi ile Nebatiler Müzesi.

Petra gezimizin ardından takribi 115 km. ve 2 saat sürecek olan 20 milyon yıldır kayalıklarla çevrili Wadi Rum’a doğru yola çıkacağız. Sonsuzluk hissi veren Wadi Rum’da kayaların dağınık olması, rüzgârın ve sıcaklığın değişim etkisiyle kayaların farklı şekillere girmiş olması, renklerinin sarıdan turuncuya, kırmızıya tam bir görsel şölen çıkartıyor. Gece ise gökyüzünün muhteşemliğini keşfedeceğiz. Burada kendinizi yıldızlara daha yakın hissedeceğiniz 4 yıldız otel konforunda lüks çadırlarda konaklayacağız. Akşam yemeğimizi ilginç bir deneyimleme ile Wadi Rum’da çadır otelimizde alacağız.

 

3,GÜN (ÇARŞAMBA)   WADİ RUM MUTE ŞEHİTLİGİ AMMAN

Çadır otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Wadi Rum‘da yaklaşık 2 saat sürecek olan 4x4 jeep araçlar ile yapacağımız harika bir çöl safarisi ile güne başlayacağız. Bu safari sırasında çöl bedevilerinin yaşam şekillerini gözlemleyeceğiz. Eşsiz anılar biriktireceğiniz fotoğraf molalarının ardından Wadi Rum’a veda ediyoruz.

Takribi 250 km mesafedeki 3,5 saat sürecek olan Mute şehitliğine doğru hareket ediyoruz. Mute şehitliğinde İslam orduları komutanlarından Zeyd Bin Harise, Cafer Bin Ebi Talip, Abdullah Bin Revaha (r.a) kabirlerini ziyaret edeceğiz.  Mute şehitliğini ziyaretimizin ardından ardından Salt (Türk şehitliğine) doğru yola çıkıyoruz. Burada Osmanlı döneminden kalma eserler ve 300 kadar Türk askerimizin şehitliğini ziyaret edeceğiz. Şehitliği ziyaretimizin ardından   Amman’daki otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.4,GÜN, (PERŞEMBE) KUDÜS(CEBEL-İ ZEYTUN –SELMAN-I FARİSİ -RÂBİA el-ADEVİYYE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Ürdün İsrail sınır kapısına hareket

Pasaport ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Kudüs’e hareket. Zeytin Dağı’ndan Kudüs-ü Şerif’i temaşa ve bilgilendirme. Ardından Hendek Savaşı’nın stratejisi büyük sahabe Selman-ı Farisi-i Hazretlerinin kabrini ziyaretten sonra, Tabiinin büyüklerinden büyük âlim Hasan Basri Hazretlerinin dahi evlilik teklifini ”Bir yürekte iki sevgi olur mu? Ben Rabbimin aşkıyla yanarken seni nereye koyayım” diyerek reddeden büyük Allah dostu, annemiz, hanım evliyaların piri, adına kitapların yazılıp, filmlerin yapıldığı, halkımızın kız evlatlarına ismini verdiği Rabia ’tul Adeviyye Hazretlerinin makamını ziyaretin ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

 

 

5.GÜN (CUMA) KUDÜS (Mescid-i Aksâ - Kubbetüs Sahra –Mervan-i Mescidi- Burak Mescidi'- Burak duvarı(ağlama duvarı)-kıyamet kilisesi-Hz Ömer mescidi)
Tam Gün Kudüs-ü Şerif programımızı Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı ile başlatıyoruz. Sabah saat 06.30-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’de Eski Kudüs içerisinde yer alan tarihi ve kültürel mekânların ziyaretinin ardından Çile yolundan geçerek tarihi Kıyamet Kilisesi ve Hz.Ömer Camii’ni kapsamlı bir ziyarette bulunuyoruz. Programımızın en önemli bölümü olan Mescid-i Aksa’daki Cuma namazımızı eda ettikten sonra Mescid-i Aksa içerisinde bilgilendirme sohbetimiz başlıyor. Akabinde Kubbet’t-üs-Sahra ve Mi’rac’ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Burak (Ağlama) Duvarı’na giderek mekânın içeriği hakkında bilgilendirmeden sonra arda kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında serbest gezinti yapıyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve Mescid-i Aksa’daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

 

6.Gün KUDÜS(CUMARTESİ) (EL HALİL - Beytüllahim –Hlhul)
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra  Peygamberler Şehri EL HALİL’e hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilür’rahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (cümlesine selam olsun) Peygamberlerin huzuruna kabul ve makamlarını ziyaretten sonra kıymetli peygamber zevceleri Hz. Sara ve Hz. Refika annelerimizin kabirlerinin ziyaret edilmesinin akabinde Kudüs-ü Şerif’e dönüş yolumuz üzerinde Rabb’imizin apaçık mucizelerinden biri olarak babasız dünyaya gelen, daha henüz kundakta iken konuşan, mucizeleri anlatmakla bitmeyecek Ruhullah Hz. İsa (a.s) efendimizin doğduğu BEYT’ül LAHM şehrini ziyaret ederek dünyaya geldiği mekanı, Doğuş Kilisesi ve önemli merkezleri ziyaretin ardından Hz.Ömer Camii’nin görülmesinden sonra Halhul şehrine hareket ediyoruz orada Hz. Yunus peygamberin makamını ziyaret ettikden sonra kudüsde  otelimize varış ve istirhat.

7.GÜN (PAZAR)  KUDÜS -ÜRDÜN (ERİHA-HZ.MUSA-LUT GÖLÜ-HZ. ŞUAYB-HZ LUT)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Eriha yolu üzerinde Hz. Musa (A.S.) Kabri ve Külliyesi'ni ziyaret sonrası deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Kavmi'nin helak olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölünü (Ölü Deniz) geziyoruz. Ardından Filistin yönetiminde olan dünyanın en eski şehri Eriha’yı ziyaret sonrası Ürdün İsrail sınır kapısına hareket ediyoruz Pasaport ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Ürdün’e hareket.Mûsâ aleyhisselâmın yeğeni ve vekili olan Hz. Yuşa Alehisselam makamının ziyaret edeceğiz. Yuşa a.s ziyaretimizin ardından Hz. Musa a.s Kayınpederi olan Şuayb Aleyhisselamın kabrini ziyaret edeceğiz. Ziyaretlerimizin ardından İstanbul’a dönmek üzere Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanına transferimiz gerçekleşecektir. Royal jordanian havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından  İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşecektir. İstanbul Havalimanına varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere..

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler     

 • İstanbul / Amman / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri
 • Belirtilen Sınıf Otelde 3 Gece Açık büfe Kahvaltı-Akşam Yemeği Esaslı Konaklama
 • Telaviv Havalimanı / Otel / Telaviv Havalimanı Transferleri - Ziyaretler ( Kudüs, Mescidi Aksa, Beyt Laham, El Halil Cami, Eriha ve Lut gölü, Yafa )
 • Seyahat Sigortası
 • Rehberlik Hizmetleri

 

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 

 • 50 TL yurt dışı çıkış harcı,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
 • Pcr test ücretleri 

UYARI / BİLGİ / DETAYLAR

 • Katılımcılarımızın pasaportlarının resimli ön yüzlerini, Anne adı / Baba adı ve Dede adı (babasının babası) mail ile info@ensartur.commail adresine göndermeleri gereklidir.
   
 • Rehberimiz Acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri değiştirme / iptal etme hakkına sahiptir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • C vatandaşları için vize uygulaması. Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Pasaportunuzu havalimanına gelirken  unutmayınız ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz.
 • Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.
 • Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
 • Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Rahat tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
 • Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
 • Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
 • Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
 • Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişibaşı ortalama toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir. Yerel para birimi İsrail Şekeli’dir. (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir) İsrail genel olarak pahalı bir ülkedir.

 • Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz. Açtırmak için Gsm şirketinize Uluslararası Dolaşıma (Roaming) açtırmak istediğinizi belirtiniz. (Tüm operatörler için gecerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.) İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.
 • * T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no : 0097225910555
  * T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097235241101

ÖDEMELER -İPTAL – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER

 • Aşağıdaki hesap numaralarına ücretin yatırılması durumunda kayıt kesinleşir.
 • KUDÜS TURLARINDA GRUPLA BERABER DÖNÜŞ YAPMAYAN (İSRAİLE KAÇAK KALAN KİŞİLER) 15.000 DOLAR ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜRLER.
 • Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az % 50’si, bakiyesinin ise gezinin başlamasından en geç 20 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde ENSAR TUR yapılan rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda gezi bedelinin % 50’si cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir. Ayrıca tur satışından önce kaparo olarak kesin rezervasyon sırasında alınan bedel tura katılım güvence tutarı olarak alındığından müşterinin ücretin geri kalan miktarını ödememesi durumunda iadesi söz konusu değildir.
 • ENSARTUR, tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşmamalarına bağlı olarak ve gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Tüketici ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 20 günden daha az bir zaman kala iptal etmesi durumunda gezi bedelinin % 50’ sini, 1510 günden daha az bir zaman kalması durumunda ise gezi bedelinin tamamını ENSAR TUR’ a ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Uçak-tren ve gemi ulaşımlarında ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır.
 • Her ne sebeple olursa olsun, gezi ücretinin tamamını belirtilen süre içerisinde yatırmamış olan tüketiciler, rezervasyonlarını iptal ettikleri takdirde dahi yukarıda belirtilen limitlere bağlı olarak aynı oranda ücretin kendilerinden tahsil edileceğini şimdiden kabul etmiş sayılırlar.
 • Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Uçak parkurunun birinci uçuşunu kullanmayan yolcunun tüm parkur uçuşları havayolu tarafından iptal edilir.
 • Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Ensar tur tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

 

 

BİLETLER:

 • Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Dönüş uçak biletinizi seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurunuz.
 • Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

Çok Önemli Notlar;

 • Tur programında ki oteller 3 ve 4* otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisi turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
 • Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
 • Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 • Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Kudüs Turlarında 20 Gün öncesinden kaydınızı ve vize başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak aksaklıklarda şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
 • Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur.. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir. 


PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: 

Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.
PANDEMİ KURALLARI: 
  

Asilari tam olan turistlerin ulkeye giris yaparken yapilmasi gerekenler ve uygulanacak prosedur:

 • 180 gunu asmamis olan asilanmis turistler SARI ve TURUNCU ulkelerden ulkeye giris yapabilirler.
 • Gelecekleri ulkeden cikmadan 72 saat once PCR testi yaptirmalari gerekmektedir.
 • COVID-19’u kapsayan ve gecerliligi olan saglik sigortasi yaptirmalari gerekmektedir.
 • Ulkeye giris yapmadan 36 saat once saglik bakanliginin sayfasindaki istenilen bilgileri doldurmalari ve ulkeye giris icin gerekli olan HES KODU’nu almalari gerekmektedir.
 • Bilgiler girilip HES KOD’u alindiktan sonar havaalanında gitmeeden once soldurduklari bilgileri ve HES Kodlarinin ciktilarini almalari gerekmektedir.
 • Turistelr ulkeye sadece Ben Gurion havaalanindan giris yapabilmektedirler.
 • Ulkeye giris yaptiktan sonar Ben Gurion Havaalaninda tekrardan PCR testi yapmalari gerekmektedir. (ulkeye girince test noktasindan test yapildiginda 100 NIS / onceden belirtilen web sitesinden rezervasyon yapildiginda ise 80 Nis odenmesi gerekmektedir)
 • Turistler ulkeye giris yaptiklarinda tur boyunca maskelerini cikartmamali, belirtilen hijyen ve mesafe kuralina uymalidirlar.
 • Ucus saatinden 3 saat onceden havaalanında bulunmalari gerekmektedir.
 • Eger geri donecekleri ulke giris icin PCR testi istiyorsa cikis yapmadan once testlerini yaptirmalari gerekmektedir.
 • Asilari 180 gunu asmamis olan gruplar icin group sayisinda bir sinirlama olmamaktadir.

 

 

Asi tarihi 180 gunu asmis olan tuistler icin ulkeye girmeden once istenilen sartlar ve uygulanacak prosedur:

 • Asilari 180 gunu asmis olan turistler ulkeye sadece SARI ulkelerden giris yapabilmektedirler. Bu gruplar Kapsul grup olarak degerlendirilip gerekli tum sartlari ve gerekceleri uygulamkla yukumludurler.
 • Turizim Bakaniligindan O.S tarafindan alinacak ozel isin ile ulkeye giris yapabilirler.
 • Varis tarihinden 14 gun onceden ozel izin icin basvuru yapilmasi gerekmektedir, gerekli iznin cikmasi 7 is gunu surmektedir.
 • COVID-19’u kapsayan ve gecerliligi olan saglik sigortasi yaptirmalari gerekmektedir.
 • Ulkeye giris yapmadan 36 saat once saglik bakanliginin sayfasindaki istenilen bilgileri doldurmalari ve ulkeye giris icin gerekli olan HES KODU’nu almalari gerekmektedir.
 • Bilgiler girilip HES KOD’u alindiktan sonar havaalanında gitmeeden once soldurduklari bilgileri ve HES Kodlarinin ciktilarini almalari gerekmektedir.
 • Turistelr ulkeye sadece Ben Gurion havaalanindan giris yapabilmektedirler.
 • Ulkeye giris yaptiktan sonar Ben Gurion Havaalaninda tekrardan PCR testi yapmalari gerekmektedir. (ulkeye girince test noktasindan test yapildiginda 100 NIS / onceden belirtilen web sitesinden rezervasyon yapildiginda ise 80 Nis odenmesi gerekmektedir)
 • Turistler ulkeye giris yaptiklarinda tur boyunca maskelerini cikartmamali, belirtilen hijyen ve mesafe kuralina uymalidirlar.
 • Ulkeye vardiklarinda havaalanında belirlenmis gorevli tarafindan ucakta karsilanip gerekli islemlerin yapilmasi icin gorevli ile birlikte hareket etmeleri gerekmektedir. (yukarida belirtilen PCRtestleri icin gorevlinin talimatlarina uymalari gerekmektedir)
 • Islemleri tamamlanip havaalanindan ayrildiktan sonar 24 saat (test sonuclari cikana kadar) belirtilen otelde karantilanalarini yapmak zorundadirlar.
 • Gurup tur boyunca rehber ve sofor ile olmak zorundadirlar. Serbest zamanlari bulunmamaktadir. Ulkede grup disinda herhangi biri ile gorusmeleri yasaktir.
 • Belirtilen programda herhangi bir degisiklik yapilamaz. Belirtilen program gunu gunune uygulanmak zorundadir.
 • Grup ulkede bulundugu sure boyunca her 72 saatte bir PCR testi yaptirmak zorundadir. Test sonuclari O.S tarafindan Turizim Bakanligina rapor edilecektir.
 • Ulkeden ayrilirken PCR testi yaptilmali ,saglik bilgi formu doldurulmali ve cikis yapabilmesi icin yeniden yesil kart alinlamsi gerekmektedir.
 • Grup sayisi 5 kisi ve 40 kisi ile sinirli olmak durumundair.

 

PCR testinin Pozitif olmasi durumunda uygulanacak prosedur:

 • Gelen turistin Negatif sonuclanmasi durumunda , acenteye hemen bildirilmeli ve ayri karantinaya alinmalidir.

 

 • Gruptan birinin pzitif sonuc durumunda, pozitif olan kisi Ambulans ile karantina oteline alinacaktir. Masraflar kisinin kendisine ait olmaktadir.
 • Grubun geri kalan uyeleri belirtilen otelde karantinaya girmek durumundadir.

 

 • Sartlara uymayanlar (kapsul Gruplar icin) yada test yaptirmak istemeyenler icin yasal islem uygulanacaktir.

 

 

Belirtilen diger sartlar:

 • Ulkeye hergun sadece 2000 turist yapabilmektedir,

 

                       Kabul edilen asilarin bilgi tablosu

Doz Aşı Tipi - Geçerlilik Süresi
2 Prfizer / Biontech 14 gun sonar seyhat edilebilir 180 gün
2 Moderna / AstraZeneca/ Sinovac/ Sinopharm 14 gun sonar seyhat edilebilir 180 gün
1 Janssen 14 gun sonar seyhat edilebilir 180 gün
2 Sputnik (serolojikal test yapilmasi gerekmektedir) 14 gun sonar seyhat edilebilir 180 gun
1 Prfizer / Biontech Booster 14 gun sonar seyhat edilebilir  
1 Moderna / AstraZeneca/ Sinovac/ Sinopharm Booster 14 gun sonar seyhat edilebilir  
1 Sputnik Booster 14 gun sonar seyhat edilebilir  

 

 • Yukaridaki tablodaki asilari almis olanlar ve gecerlilik suresi olanlar Turizim – Saglik veya Ic Isleri bakanligindan ozel izin almalarina gerek yoktur.
 • Online olarak saglik bakanligindan ulkeye giris icin gerekli olan HES kodunu alabilirler.
 • NAAT test sonucu pozitif olan ve 1 doz asi olmus olan kisiler (yukarida belirtilen asilar) 180 gun gecerliligi olmak sartiyla ulkeye giris yapabilirler.
 • Ulkeye varildiginda NAAT testi pozitif olan kisiler test sonuclarini Israil Saglik Bakanliginin sitesinde bulabilirler.