Mısır Turu

Mısır Turu

3 Gece Kahire-İskenderiye

1.GÜN: İstanbul’dan 06:45 te Kahire’ye hareket, 09.10’da varış. Saat 10.00 Havalimanından Mehmet Ali Paşa Camisi ve Selahaddin Eyyubi kalesi sonrası Kahire Şehir Turu. Kahire eni 60km uzunluğu ise 70km olan Kahire, Dukki ve Gize şehirlerinden oluşmuş bir kent. Şehir turunun
ardından ilk gününün yorgunluğunu atmak üzere otelimize yerleşip, akşam yemeğinin ardından istirahate geçiyoruz.
 
2.GÜN: Turumuzun ikinci gününe otelde alacağımız kahvaltının hemen ardından Mısır vazgeçilmezi Mısır Piramitleriyle başlıyoruz. Keops, Kefren ve Mikeriniosun piramitlerini görüp daha sonra develerle kervan yaparak çöl kumları üzerinde Ebu el- Hul Sfenskini göreceğiz.
Daha sonra bin bir çeşit parfümün orijinal kokularını bulabileceğiniz ve büyük bir keyifle gezeceğiniz parfüm fabrikasını geziyoruz. Ardından Nil nehri kenarında yetişen ender bitkilerden Papirüsten yapılan kağıt imalathanesini görüp, hediyelik Kuran hat yazılı papirüslerden
alma fırsatı bulacağız.
 
3.GÜN: Yine otelde alınacak kahvaltıdan sonra İskenderiye şehrini gezmek üzere yola koyuluyoruz. 3 saatlik yolculuğun sonunda İskenderiye turumuz başlıyor. İskenderiye’de öncelikle İskenderiye Müzesini görüyoruz. Sonrasında Kaytbay Kalesini’de gezdikten sonra
aslında dünya Harikalarından olması gereken muhteşem manzarasıyla Akdenizin üstünde yer Kral Faruk Sarayını (Muntaza Sarayı) göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize döneceğiz.
 
4.GÜN: Sabah 09.30’da kahvaltıdan sonra otelden kesin ayrılış Kahire Müzesini ziyaret edeceğiz. Sonra 2 saatlik Nil gezisi, Amr bin As camisi, İmam Şafii cami ve Ahmed ibni Tolon camisi ziyareti sonrası El Hüseyin camisi ve Ezher üniversitesinin hemen yanında bulunan El-
Halil Çarşısında 3-4 saatlik serbest zaman(Serbest zamanda akşam yemeği misafirlerimiz yiyebilir) daha sonra Kahire Şehir turu ardından Havalimanına hareket. İşlemler sonrasında saat 02.55 te İstanbul’a hareket ve turumuz İstanbul’da bitiyor. Bir başka Ensar Turizm organizasyonunda buluşmak ümidiyle.
 
Tur Ücreti:  Euro
 
ÜCRETE DÂHİL OLANLAR:
• 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
• Sabah kahvaltısı
• Akşam yemeği
• Mısır vizesi
• Rehberlik hizmetleri
• Programda gösterilen gezi yerleri transferleri
• Müze ilk giriş ücretleri
 
ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR
- Yurt dışı çıkış harcı(15 TL)
- Öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği
- Otel ve yemeklerde alınan ekstralar (soğuk ve sıcak içecekler, su çay, meşrubat gibi)
- Bahşişler (Mısırda Rehbere, Şoföre, Garsonlara vb. bahşiş vermek gerekmektedir)
- Uçak Bileti
 

3 GECE KAHİRE

1.Gün: Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde sabah saat 10.30’da buluşma. Mısır Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 12.30’da Kahire’ye uçuş, 14.30’da varış. Kahire’de panoramik şehir turu ardından 5 yıldızlı otelimize yerleşme. Akşam yemeği konaklama.

2.Gün: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos Piramidi) ve İnsan başlı dev aslan heykelleri sfenkslerin görülmesi. Sonrasında öğle yemeği, Dünyanın en ünlü ve bulundurduğu eserler bakımından en zengin müzelerinde biri olan ve ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesinin gezilmesi. Akşam yemeği konaklama.

 

3.Gün: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından, Selahaddin Eyyübü Kalesi ve Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii, Mısır’daki ilk Türk eseri Tulunoğlu Ahmet Cami, Memluk Sultanlarından, Osmanlının Mısırdaki ilk mimarisi olan Süleyman Paşa (Osmanlının ilk Mısır valisi) Mescidi

ve Kabir ziyareti, Sultan Hasan ve Rıfai mescidi ve Mısır Fatihi Sahabe Amr bin As Camii ziyareti sonrasında Nil nehrinde tekne gezisi, El-Ezher ve Hz Hüseyin cami ziyaret sonrasında Han Halil çarşısında alış veriş, akşam yemeği, konaklama.

 

4.Gün Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış. Alış veriş için serbest zaman ardından Kahire Havalimanı’na geliş. Mısır Havayolları uçağı ile saat 15.50’de İstanbul’a uçuş ve 18.00’de varış. Bir başka Ensar Turizm organizasyonunda buluşmak ümidiyle.

 

Tur Ücreti:  Euro

Fiyata dâhil olan hizmetler

• 5*Otellerde iki kişilik odalarda konaklama

• Açık büfe sabah kahvaltısı

• Akşam yemeği

• Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

• Kahire’de Nil’de tekne turu

• Müze ilk giriş ücretleri

• Seyahat Sigortası

• Ensar Turizm rehberlik hizmetleri

 

Fiyata dâhil olmayan hizmetler

• Şahsi harcamalar

• Otel ve yemeklerde alınan ekstralar (soğuk ve sıcak içecekler, su çay, meşrubat gibi)

• Yurt dışı çıkış harcı

• Uçak bileti

• Bahşişler (Mısırda Rehbere, Şoföre, Garsonlara vb. bahşiş vermek gerekmektedir)

 

Önemli Notlar

Yukardaki belirtilen paket fiyatımız 20 kişi ve üzeri gruplar için geçerlidir.
Pasaport bilgileri ve evrakların 10 gün öncesinde acentemize ulaştırılması gerekmektedir.
- Yeşil Pasaportlulara Vize uygulaması yoktur.
- Gezi tarihinde en geç 3 gün önce geziye gelecek kişilerin adı, soyadı ve pasaport numaraları şirketimize ulaştırılması gerekmektedir.


Çocuk fiyatları0 - 2 Yaş 50 €,  03 - 06 yaş 170 € (yataksız) 07 - 12 yaş tam ücretten 50 € eksik alınır.
 

Şimdiden İyi Tatiller dileriz...

Umre Adres Umre Adres  
    MERKEZ İLETİŞİM
Adres : Akşemsettin Mah. Akdeniz cad. Ak Yamaç Apt. No:62/1  FATİH / İSTANBUL
Tel : 0212 621 88 82 - 0212 631 27 54
Fax : 0212 621 88 85
E-Mail : info@ensartur.com
S.Arabistan : 00 966 4 828 4035 GSM : 00 966 50530 2006
    SAMSUN İLETİŞİM
Adres : Pazar Mah. Gaziler Meydanı No:47/2  
İLKADIM/SAMSUN
Tel - Fax : 0362 333 3 001
     
    BANDIRMA İLETİŞİM
Adres : Haydar Çavuş mah. İnönü cad. 41/2
BANDIRMA/BALIKESİR
Tel - Fax : 0266 714 01 18
     
     

yukari-cik